Preprava balíkov do Anglicka: Aké máte možnosti?

Aké možnosti máte pri zaslaní tovaru do Spojeného kráľovstva ?

Anglicko, Wales, Škótsko a Severné Írsko, do všetkých týchto krajín je doručovanie balíčkov od začiatku roka 2021 o niečo komplikovanejšie alebo trochu iné, kvôli definitívnemu odchodu Veľkej Británie z Európskej únie. Čo teda čakať, ak chcete poslať zásielku do Spojeného kráľovstva? Spojené kráľovstvo je jedným z populárnych trhov, kde sa elektronický obchod široko rozširuje. S cieľom získať oporu na trhu v Spojenom kráľovstve podniky elektronického obchodu hľadajú najlepšie možné spôsoby prepravy do Spojeného kráľovstva a prijali rôzne stratégie prepravy, ktoré by stimulovali ich rast na trhu v Spojenom kráľovstve. Nákladná preprava balíkov do Anglicka z EÚ stále funguje. Preto väčšina spoločností elektronického obchodu tiež hľadá najlacnejší spôsob dodania balíkov do Spojeného kráľovstva. S týmto článkom sa budete môcť rozhodnúť, ako môžete posielať balíky do Spojeného kráľovstva najlacnejším spôsobom. Špedičná spoločnosť akou sme aj my, vám rada pri špedícii tovaru pomôže. Aj keď je zasielanie tovaru o niečo komplikovanejšie, hravo to zvládneme.

Ako dlho trvá odoslanie do Spojeného kráľovstva?

Vždy je dôležité vedieť, koľko času trvá dodanie, pokiaľ ide o medzinárodnú prepravu. Každá prepravná služba má časovú os, pokiaľ ide o doručovanie do zahraničia. Či už ide o najlacnejšie alebo expresné možnosti od kuriérskych spoločností, každá trvá určitú dobu na doručenie položiek zákazníkom. Dodacia lehota preto úplne závisí od typu kuriérskej služby, ktorú si vyberiete na odoslanie zásielky zákazníkom v Spojenom kráľovstve.

Ak napríklad, posielate tovar do Spojeného kráľovstva pomocou akýchkoľvek zrýchlených služieb, balík môže doraziť do Spojeného kráľovstva len za 1-2 pracovné dni. FedEx International Drop off je najrýchlejší spôsob dopravy do Spojeného kráľovstva, ktorý trvá približne 2-5 dní. Ale opäť, ak hľadáte ekonomické možnosti, dodacia lehota môže trvať až 10-20 dní. DHL Express ponúka najrýchlejšiu možnosť doručenia do Spojeného kráľovstva v priebehu 1-2 pracovných dní. Ako teda vidíte, dodacia lehota úplne závisí od kuriérskej služby, ktorú si vyberiete na odoslanie svojich balíkov.

Koľko stojí odoslanie balíkov do Spojeného kráľovstva?

Ak chcete určiť cenu za dopravu do Spojeného kráľovstva, potom je pri určovaní ceny potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Medzi premenné patria:

Hmotnosť balíka.

Rozmer balenia.

Dodacia lehota.

Ak posielate niečo malé v rozmeroch a s nízkou hmotnosťou, na kratšiu vzdialenosť, potom pravdepodobne dostanete lacnejšiu sadzbu za dopravu. Ak má však ktorákoľvek z týchto premenných väčšiu hodnotu, napríklad väčšiu veľkosť alebo dokonca váži viac, pravdepodobne zaplatíte za dopravu o niečo viac. Opäť platí, že ak majú položky nepravidelný rozmer, musíte zaplatiť viac v porovnaní s bežnými položkami so správne stanoveným rozmerom. Napríklad pri niektorých kusoch nábytku, ak je balenie nepravidelné vzhľadom na svoj tvar, budete musieť zaplatiť poplatky podľa rozmerov, hmotnosti a vzdialenosti, na ktorú sa prepravuje. Ďalším faktorom je, ako rýchlo chcete, aby balík dorazil. Ak sa s balíkom neponáhľate, môžete si vybrať lacnejšie možnosti, ktorých doručenie trvá dlhšie. Ak sa ponáhľate s doručením balíka, musíte sa rozhodnúť pre expresné možnosti, ktoré doručia do 1-2 pracovných dní alebo ešte menej.

Aké dôležité veci je potrebné zvážiť?

Hlavná vec, ktorú musíte zvážiť pri preprave do Spojeného kráľovstva, sú clá a dane. Je dôležité pochopiť a prijať potrebné opatrenia, pokiaľ ide o prepravu na medzinárodné miesta. Vždy si môžete skontrolovať, aké sú hlavné dôvody, ktoré môžu v takýchto prípadoch spôsobiť oneskorenie zásielky, aby sa dostala k zákazníkom. Pri preprave do Spojeného kráľovstva je dôležité poznať rôzne položky, ktoré spadajú pod kategórie obmedzeného, ​​zakázaného a nebezpečného tovaru. Pri preprave čohokoľvek je potrebné poznať všetky uložené obmedzenia alebo pokyny, ktoré treba dodržiavať. Pri preprave do Spojeného kráľovstva je lepšie neporušovať žiadne pravidlá. Tiež sa uistite, že ste položky označili správne, ako keď posielate krehké položky, aby ste sa uistili, že pri preprave sa položka nerozbije alebo nepoškodí.

Posielajú FedEx a UPS do Spojeného kráľovstva?

Áno. FedEx, UPS alebo DPD poskytujú niekoľko možností dopravy, pokiaľ ide o Spojené kráľovstvo. Či už ide o rýchle doručenie alebo o najlacnejšie doručenie, majú najlepšie možnosti prepravy zo Slovenska do Spojeného kráľovstva. Môžete si vybrať možnosť dopravy, ktorá vyhovuje vášmu rozpočtu a potrebám, špedičná spoločnosť vám môže poskytnúť cenník a zastrešiť túto prepravu.

Colné konanie

K zásielkam je nutné priloženie colnej deklarácie či komerčnej/pro-forma faktúry. Nebojte, nejedná sa o zdĺhavé vypĺňanie dotazníkov. Je dôležité spísať skutočne všetky položky a nevkladať do balíka niečo, čo nie je možné do krajiny prepraviť. To by mohlo byť dôvodom zadržania zásielky v colnom konaní a omeškania v doručovaní, prípadne viesť až k vráteniu zásielky odosielateľovi bez možnosti náhrady prepravného. Colné úrady môžu chcieť skontrolovať buď fyzickú dokumentáciu alebo obsah zásielky. Pred vyplnením si preštudujte zoznam tovaru vylúčeného z prepravy a všetky položky poctivo zapíšte do faktúry, aj v tomto špedícia vie pomôcť. Preto sa neváhajte na nás obrátiť.