Ako si správne vybrať špedičnú spoločnosť

Preprava balíkov: Držte sa týchto rád a určite si vyberiete tú správnu špedičnú spoločnosť.

Poskytovatelia logistiky ponúkajú množstvo riešení, ako zaobstarať bezpečnú prepravu tovaru do cieľového miesta. Hľadanie najlepšieho špeditéra však nemusí byť vždy jednoduché. Vo všeobecnosti nájdete niekoľko možností na spoluprácu, avšak len overení a skúsení špeditéri dokážu pracovať so zásielkami vhodným spôsobom. Ako by mala vyzerať správna špedičná spoločnosť? Zoznámte sa so základnými vlastnosťami kvalitnej špedičnej spoločnosti, ktoré by vám mohli pomôcť pri výbere tej správnej.

Inovácia aj v nákladnej preprave

Špedícia má v dodávateľskom reťazci strategické postavenie, pretože zabezpečuje presun tovaru z jedného miesta na druhé, v rámci jedného štátu, ale aj medzi viacerými krajinami. Hoci sa môže špedícia zdať ako jednoduchý proces, v skutočnosti ide o súhrn logistických postupov. Každý jeden obchodník sa preto snaží, vybrať si tú, ktorá mu zabezpečí hladký priebeh prevozu tovaru. Úloha špedície je síce jasne daná a moc sa nemení, no počas doby pôsobenia došlo k rôznym technologickým zmenám a vylepšeniam. Digitálne technológie spôsobili revolúciu takmer v každom odvetví, vrátane samotného špeditérstva.

Začiatky v tejto oblasti boli pomerne veľkou výzvou. Realizácia prepravy a papierovačky spojené s ňou zaberali častokrát oveľa väčšie množstvo času ako preprava samotná. Efektívnejšia preprava balíkov a riešenia objednávok sa tak stala nevyhnutnou. Význam špedície a logistiky výrazne vzrástol v priebehu 19. a dvadsiateho storočia. Industrializácia umožnila výrobu veľkého množstva tovaru na jednom mieste. Špedičné spoločnosti a distribútori museli teda nájsť spoločné riešenie, ako najjednoduchšie dostať svoj tovar k čo najväčšiemu množstvu zákazníkov Už dlhé roky a až do súčasnosti sa základnou zložkou priemyselnej spoločnosti stala bezpečná nákladná preprava tovaru. Správna špedičná spoločnosť by tak mala zariadiť, aby tovar dorazil do cieľa v stanovenom termíne a v nepoškodenom stave. 

Nemusíte sa báť ani pri špecifickom tovare ako sú potraviny

Spoľahlivá špedičná spoločnosť by mala myslieť na všetky typy tovaru, ktoré môže potenciálne prepravovať. Okrem kvalitných služieb, profesionálneho prístupu je teda nesmierne dôležitý aj vozový park, ktorým spoločnosť disponuje.. Ak má špeditér k dispozícií chladiarenské vozidlá, môže tak transportovať produkty podliehajúce skaze. Mäso, mliečne výrobky, morské plody a iný tovar sa s veľkou pravdepodobnosťou znehodnotí, ak počas prepravy nie je uchovaný v správnom prostredí. Vďaka dnešným možnostiam si tak vieme presne nastaviť teplotu kabíny vozidla, podľa potrieb nášho tovaru. Preto, ak potrebujete previezť mrazený tovar či tovar, ktorý potrebuje byť nevyhnutne v chlade, mali by ste si vybrať tú spoločnosť, ktorá má v ponuke chladiarenské vozidlá. Zabezpečíte, že kvalita prevážaného tovaru nestratí na hodnote.

Spoločnostiam bez licencie sa vyvarujte

Odvetvie logistiky a s ním úzko prepojená nákladná preprava musia byť licencované. Je to povinnosť, ktorú musí spĺňať každá špedičná spoločnosť .Pred uzavretím akejkoľvek spolupráce so zasielateľom buďte obozretní a poriadne si spoločnosť preklepnite. Pomôžu vám taktiež recenzie iných odberateľov. Niektoré firmy sa totiž môžu prezentovať ako kvalitní sprostredkovatelia prepravy tovaru, ale nemajú požadovanú licenciu. Medzi overené logistické prepravné spoločnosti patrí napríklad Logway s.r.o.. Dlhodobé pôsobenie na trhu s pozitívnymi ohlasmi od zákazníkov svedčí o spoľahlivosti a profesionalite. Podľa medzinárodného platného Dohovoru o CMR sú všetky zásielky poistené. Do portfólia služieb Logway patrí napríklad:

  • Cestná nákladná doprava
  • Lodná nákladná doprava
  • Letecká nákladná doprava

Ďalší faktor, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri výbere správnej špedičnej spoločnosti je skladovanie zásielok. Najideálnejšie je, pokiaľ má spoločnosť strážené sklady s individuálnou dobou uskladnenia tovaru. Dĺžka skladovania u Logway s.r.o. môže mať rozmedzie od niekoľkých hodín, až pár mesiacov – závisí na vzájomnej dohode a požiadavkách zákazníka.