Prečo prepravovať balíky cez špedičnú spoločnosť

5 dôvodov, prečo zveriť balíky špedičnej spoločnosti

Špedičné spoločnosti pomáhajú prepravovať tovar na národnej, aj medzinárodnej úrovni, aby sa majiteľom podnikov a firiem uľahčila práca. Prepravcovia zvyknú mať účinné prostriedky, ako náklad vyzdvihnúť a doručiť na miesto určenia. Výhody špedície sú naozaj široké, a preto ponúkame 5 dôvodov, prečo zveriť balíky práve špedičnej spoločnosti.

1.      Výber z rôznych typov nákladnej prepravy

Špeditéri poskytujú svoje služby prostredníctvom rôznych druhov dopravy. Ich odborné znalosti sú vo všeobecnosti spoľahlivé a majitelia podnikov pociťujú úľavu po tom, ako im zveria úlohu expedície balíkov. Keďže väčšina klientov (firiem) nevlastní lietadlá, lode ani nákladné vozidlá, nastupuje na miesto nákladná preprava od špedičných spoločností.

Letecká preprava

Vzdušná preprava zahŕňa plánovanie a organizovanie prepravy nákladu z jedného miesta na druhé, prostredníctvom lietadiel. Okrem toho letecká preprava nezaberie veľa času a na rozdiel od všeobecného presvedčenia nie je ani drahá.

Cestná preprava

Cestná nákladná doprava je ideálna pre rozsiahle projekty, ktoré si vyžadujú prepravu objemných predmetov. Prepravné spoločnosti majú k dispozícii rôzne druhy vozidiel, podľa váhy a veľkosti tovaru. Patrí sem napríklad skriňová dodávka, plachtová dodávka, alebo aj ťahač s návesom. Kamiónová súprava istí aj prevezenie tovaru s nadmernými rozmermi.

Lodná preprava

Spoločnosti dávajú prednosť lodnej špedícii pred leteckou a pozemnou, keď potrebujú poslať položky vo veľkom množstve. Zamestnanci spoločností majú odborné znalosti a poznajú zákony, týkajúce sa prepravy nákladu. Okrem toho je preprava loďou, v porovnaní s lietadlom nákladovo efektívnejšia, najmä ak ide o medzinárodnú prepravu tovaru.

2.      Včasné vyzdvihnutie a doručenie

Legitímna špedičná spoločnosť má zdatných pracovníkov, ktorí preukazujú profesionalitu od plánovania procesu prepravy až po doručenie. Sledovanie nákladu úzko súvisí s bezpečným prevozom balíkov. Vďaka zasielateľským spoločnostiam, ktoré umožňujú sledovanie tovaru, budú klienti oboznámení so stavom objednávky a jej aktuálnou pozíciou.

3.      Zabezpečenie

Jednou z najvýznamnejších výhod špeditérov je, že klientom ponúkajú maximálnu bezpečnosť. Obsah tovaru je v spoľahlivých rukách napriek tomu, že náklad sa odosiela do vzdialených krajín. Špeditéri majú vhodné nástroje a vybavenie, na uchovávanie všetkých druhov zásielok. Zabezpečujú uchovávanie krehkých predmetov s vysokou starostlivosťou. Plne odolné obaly udržia produkty neporušené. Špeditéri pracujú s digitálnou a manuálnou dokumentáciou, preto ponúkajú záruku, že tovar bude v bezpečí.

4.      Nízke náklady

Ceny balíkov spravidla úmerne narastajú v závislosti od ich váhy. Špedičné spoločnosti však ponúkajú cenovo výhodné zásielky. Mnohí špeditéri navyše ponúkajú zľavy stálym klientom aj tým, ktorí posielajú veľké zásielky. Disponujú prostriedkami na prepravu hromadných zásielok a školenými zamestnancami, ktorí zariadia hladký priebeh tohto procesu. Práve preto špedícia ponúka prvotriedne služby za výhodné ceny.

5.      Možnosť uskladnenia

Klienti si najímajú špedíciu na hromadnú prepravu tovaru. Špedičné spoločnosti nielen, že zásielku bezproblémovo doručia do cieľa, ponechávajú si aj možnosť uskladnenia. Ponúkajú skladovanie aj v prípade, že zásielka pristane v cudzej krajine. Sklad býva vybavený ochrannými systémami, takže tovar ostane nepoškodený.

Zhrnutie

Náležité znalosti logistiky a práca prostredníctvom úzkych vzťahov s partnermi, vo výsledku zaručujú kvalitu špedičných spoločností na každej úrovni. Medzinárodná preprava zvyčajne zahŕňa viac ako jeden spôsob dopravy, pričom rôzne spôsoby dodržiavajú normy a pravidlá. Vysoké ambície overených spoločností poskytujú jednoduchý a efektívny proces prepravy tovaru.