Nákladná cestná doprava a
kamiónová preprava

Zákaznícky servis

Máte špecifickú požiadavku? Neváhajte nás kontaktovať a naši logistický špecialisti Vám poradia.

Flexibilná cestná nákladná preprava

Vzhľadom na polohu Slovenska je nákladná cestná doprava a kamiónová preprava najčastejšia. Nákladná preprava tovaru je najefektívnejšia s ohľadom na rýchlosť prepravy, možnosť upravovať trasu tovaru aj po jeho naložení, cenu a monitoring v reálnom čase.

Vozidlá pre realizáciu prepravy

Ku každej preprave pristupujeme osobitne a podľa špecifických požiadaviek klienta volíme najoptimálnejšie riešenie. Či už je to požiadavka na prepravu tovaru so špecifikáciou ADR alebo nadrozmerný náklad, štandardný tovar alebo potraviny. Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam volíme, vždy najkvalitnejšieho prepravcu z portfólia aby sme garantovali najvyššiu možnú kvalitu.

Nákladná cestná doprava a kamiónová preprava - Dodávka

Skriňová dodávka alebo pick-up

Najčastejšie využívané vozidlá na expresné prepravy s ložnou plochou na 1-8 štandardizovaných Euro paliet a nosnosťou do 1500 Kg.

Nákladná cestná doprava a kamiónová preprava - Plachtová dodávka

Plachtová dodávka​

Jej prednosťou je rýchlosť a väčší objem - až 10 euro paletových miest oproti skriňovej dodávke s nosnosťou do 1500Kg .

Nákladná cestná doprava a kamiónová preprava - Ťahač s návesom

Ťahač s návesom 13,60 Ldm

Najväčší objem prepráv je realizovaný práve ťahačmi s nosnosťou až 24 ton a miestom na 34 paliet, čo je ich najväčšou prednosťou.

cestna-doprava-kamion-suprava-pngegg-min

Kamiónová súprava

Je najväčším prepravným vozidlom čo sa týka objemu, dokáže naložiť až 38 paliet pri 24 tonách nákladu.

Často kladené otázky

Tak, ako aj topánky si volíme podľa prostredia kam sa chceme vybrať, rovnako aj my zvolíme pre Vás najlepšie vozidlo s ohľadom na všetky aspekty prepravy. Ak si nie ste 100% istý tým aké vozidlo požadujete, naši špecialisti Vám poradia. Často sa riešenie ukrýva v detailoch.
Vodiči majú vyslovene zakázané nakladať tovar svojpomocne! Nikto nepozná špecifiká Vášho tovaru tak ako vy a preto je nakládka čisto v réžii Vášho skladníka alebo kompetentnej osoby. Ak je to nevyhnutné drobný tovar ktorý sa ručnou nakládkou nemôže poškodiť sa po dohode môže nakladať aj s pomocou vodiča – jedná sa však o veľmi ojedinelé prípady, ktoré musia byť vopred odkomunikované.
Každý prepravca musí mať platné poistenie CMR, podľa medzinárodne platného Dohovoru o CMR.
CMR poistenie je cca 10 EUR na 1 kg zásielky, takže pri preprave ľahšej palety s vysokou hodnotou CMR poistenie nekryje všetko a teda v prípade škodovej udalosti nie je nárok na odškodné v plnej výške. Odporúčame pripoistenie pri tovare s vysokou hodnotou, rizikom poškodenia, krádeže atď.